Новости

Скільки звичайним українцям доведеться заплатити за кредити від МВФ?

Голова Національного банку України В. Гонтарєва заявила, що, згідно з програмою МВФ, очікується різке підвищення тарифів. На газ вони підвищаться на 280 %, на тепло – приблизно на 66%.

Чиновники, що причетні до переговорів з МВФ поки що не говорять про конкретні тарифи, тому що їх має встановити національний регулятор НКРЕКУ. Національна комісія має зробити це найближчим часом, оскільки нові тарифи, за домовленістю з МВФ, мають почати діяти вже з 1 квітня. МФВ наполягав, щоб тарифи на газ розпочали діяти з 1 березня 2015 року, але вдалося відстрочити їх введення.

Які ціни планують встановити на газ?

На природній газ буде встановлено дві ціни – пільгову та ринкову.

Пільгова ціна становитиме 3600 гривень за 1000 кубічних метрів. Така ціна буде діяти для тих домогосподарств, споживання газу якими не перевищить за рік 2,4 тисячі метрів кубічних. Якщо помножити 2,4 тисячі кубічних метрі на 3600грн., то маємо 8,64 тис. гривень на рік. Отже, в місяць виходить сума яка, дорівнює 720 гривень.

Для тих домогосподарств, що не вкладуться в ліміт 2,4 тисячі кубічних метрів передбачено різке підвищення ціни до 7178 гривень за 1000 кубічних метрів(це ціна на газ, що спожитий понаднормово). А якщо додати до цих тарифів податки, вартість транспортування, то ціна ще автоматично збільшиться до 10 000 гривень за 1000 кубічних метрів.

Оскільки в нас немає іншого вибору, ніж погодитися на умови МВФ, готуймося до нових тарифів.

Читайте актуальні новини на сайті ТаксОптима та будьте в кусі всіх подій в оподаткуванні. Використовуйте ТаксОптиму для оптимізації оподаткування.

comments powered by HyperComments