Статьи

Як мінімізувати податкові платежі під час сплати акцизного збору?

Як мінімізувати податкові платежі під час сплати акцизного збору?

У даній статті будуть розглянуті схеми, що стосуються акцизу ,за допомогою яких можливо  мінімізувати податкові платежі до бюджету.

Уникати сплати акцизу учасники ринку намагаються різними шляхами. Основним шляхом являється втеча від максимальної ставки оподаткування до 0,1%  та нижче.

Схема №1 - мінімізація податкових виплат.

Для мінімізації податкових виплат у даному випадку можна здійснювати цінні папери не напряму між зацікавленими продавцем – покупцем, а за допомогою емітента.

Як ця схема виглядає.

У ланцюг продавець-покупець виникає ланцюг продавець - емітент – покупець. У такому випадку угода розбивається на дві угоди.

Плюс – полягає в тому що операції розміщення ті викупу цінних паперів самим емітентом звільняються від акцизу.

В такому випадку виникають  додаткові витрати в депозитарній системі на обслуговування переходу власності на цінні папери  по другій угоді. Однак вони незначні і не створюють можливості  втручання третіх осіб у досягнуті згоди та формуванні цін на цінні папери.

 Схема №2. - Як уникнути сплати акцизного збору?

Другим законним способом уникнути сплати акцизного збору – це  ввести операції з цінними паперами у біржовий оборот, при якому застосовується  нульова ставка акцизного збору. Для цього слід скористатися послугами біржі і створити хоча б формальні котирування для ЦБ.

Мінус

  1. Цей механізм коштує дуже дорого тому що при формуванні статусу біржового паперу з’являються  витрати на реєстрацію в біржовому реєстрі.
  2. Необхідно проводити певний об’єм операцій по підтримці котирування протягом необхідного періоду.
  3. Виникають витрати на послуги біржової та депозитарної систем, а також на торговця цінними паперами.
  4. Можливе втручання третіх осіб, наприклад інших торговців, в досягнуті домовленості та формування цін.

 Плюс

Всі витрати менші а ніж платити податок с кожної операції. Тому основний механізм уникнення оподаткування – це створення ілюзії біржового ринку, хоча в даному випадку більшість операцій проводиться поза  межами біржі.

Схема №3

Вона називається «Прикриття». В даній схемі цінні папери  включаються до біржового реєстру, але витрати по підтримці котирування  протягом необхідного періоду здійснювати за операціями з мінімально допустимими  

Це робиться для того, щоб дати можливість заключати позабіржові угоди з ними по заниженій ставці акцизного збору, але по договірним цінам і без втручання третіх осіб.

Схеми, що були розглянуті в даній статті по мінімізації  податкових платежів стосовно акцизного збору не суперечать законодавчим актам України і добре працюють на практиці.

Ключевые слова: 

мінімізувати податкові платежі, мінімізації податкових виплат, уникнення оподаткування
comments powered by HyperComments