Новости

За якою формою звітувати платникам єдиного податку 4 групи.

У зв’язку з тим, що форма декларації з фіксованого податку передбачає щомісячні нарахування, податківці рекомендують платникам податку протягом першого кварталу сплачувати нараховані суми в строки, що передбачені для фіксованого сільгоспподатку.

Законом України, який був прийнятий на засіданні  Верховної Ради України 28 грудня 2014 року №71-8 «Про внесення змін та доповнень до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» зазначено, що з 1 січня 2015 року, якщо Ви є сільськогосподарським виробником та частка сільськогосподарського товаровиробництва за минулий податковий період дорівнює сімдесят п’ять відсотків  або  перевищує цей відсоток, а також якщо станом на 01.01.2015 року у Вас немає податкового боргу, то Ви являєтесь платником єдиного податку четвертої групи.

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-6 зі змінами та доповненнями, для платників податку 4 групи об’єктом оподаткування є:

  • Площі сільгосп угідь, а  також земель, що належать до водного фонду  та перебувають у власності сільськогосподарського виробника або, якщо такі землі надані йому у користування, включаючи і випадки надання земель в оренду.

Що є базою оподаткування платників єдиного податку четвертої групи?

Для сільськогосподарських угідь це є нормативна  грошова оцінка 1 га сільгоспугідь.

Для земель, що належать до водного фонду базою оподаткування  є нормативна грошова оцінка ріллі по області (враховуючи коефіцієнт індексації), який визначений на 1 січня  2015 року.

Де можна отримати інформацію про нормативну грошову оцінку?

Для того, щоб розрахувати податкові зобов’язання, інформацію можна отримати у територіальних органах Державного земельного агентства України, за місцем, де знаходиться земельна ділянка.

Звертаємо  Вашу увагу на те, що  до того,  як буде затверджена форма податкової звітності за єдиним податком для платників 4 групи, Державна фіскальна служба рекомендує подавати форму Податкової декларації з фіксованого сільгоспподатку, яка була затверджена наказом Міндоходів та зборів України від 30 грудня 2013 року №864.

Лише актуальні новини на сайті ТаксОптима. Використовуйте наш сайт для оптимізації оподаткування на Вашому підприємстві.

comments powered by HyperComments